Informacje o Zakładach Ceramicznych Bolesławiec Informacje o procedurze składania zamówień przez odbiorców hurtowych Porady dotyczšce montażu i obsługi naszych produktów Lista dystrybutorów z podziałem na województwa Pliki do pobrania (Instrukcje, Katalogi, etc) Polecane strony Dane teleadresowe
 • Polityka jakości i certyfikaty
 • Dystrybutorzy
 • Kontakt
 • Linki


 • Zapraszamy również do zapoznania się z ofertą
  ZC "Bolesławiec" Sp. z o.o. zaprezentowaną na naszych stronach internetowych: umywalek ceramiczych ręcznie zdobionych
  www.umywalkiceramiczne.com.pl

  garnków i beczek ceramicznych
  www.garnkiceramiczne.com.pl

  ceramiki stołowej ręcznie zdobionej
  www.ceramicboleslawiec.com.pl


 

Witamy w dziale doradczym. Możesz tutaj zadać pytanie naszemu ekspertowi oraz zapoznać się z odpowiedziami udzielonymi wcześniej. Zapraszamy do dyskusji.

Nie jesteś zalogowany na forum.

#1 2011-10-21 18:32:08

Agnieszka Piłatyk
Gość

wymiary kanału dymowego a wkład z Bolesławca/ pustaki wentylacyjne

Zamierzam wybudować komin materiałów z Bolesławca.Chciałam zapytać, jakie muszą być wymiary kanału dymowego w tradycyjnym kominie z cegły(piec na ekogroszek 25-30kw) by zmieścić w nim wkład  z Bolesławca kwadratowy 180 na 180+ izolacje z wełny mineralnej no i wiadomo jakiś luz by wkład nie popękał, gdy będzie pracował? Czy dobrze odczytuję, że w miejscu najszerszym, czyli na kielichu ma 260?

Jakie  muszą być wymiary kanału dymowego w kominie tradycyjnym  z cegły(piec na ekogroszek 25-30kw) by zmieścić w nim wkład kwadratowy 200 na 200?

Jeszcze się zastanawiam nad kominkiem, czy wkład z Bolesławca+ izolacja+ obudowa z cegły, sprawdzi się przy wysokich temperaturach, jakie pojawiają się w kominku?

Jeśli bym się jednak zdecydowała na cały komin systemowy, to co z pustakami wentylacyjnymi? Potrzebuję 1 kanał dymowy+3 wentylacyjne do pieca, solaru i kuchnie?Czy muszę je wziąść z innej firmy np. Laier czy Bolesławiec tez produkuje takie np. z dwoma kanałami wentylacyjnymi? I co wtedy z wysokosciami tych modułów wentylacyjnych do wyskości pustaków z waszych kominów?

#2 2012-01-02 10:43:08

Doradca ZCB
Doradca

Odp: wymiary kanału dymowego a wkład z Bolesławca/ pustaki wentylacyjne

By spełnić warunki niezależnej pracy kształtek od obudowy, w tym przypadku przewodu z cegły, należy wykonać przewód o wymiarach 280x280mm dla kształtek o przekroju wewnętrznym 180x180cm            (w najszerszym miejscu - kielich 260x260mm).
Kanał komina z cegły pod montaż kształtek o przekroju 200x200mm       (w najszerszym miejscu - kielich 280x280mm) powinien mieć wymiar wewnętrzny 300x300mm.

Wkłady ceramiczne odporne są na pracę z urządzeniami grzewczymi do  600°C a więc odporne są na wysokie temperatury, jakie powstają przy pracy kominka.

Można zakupić u nas cały system kominowy wraz z kanałami wentylacyjnymi, w Pani wypadku proponuję zakup systemu kominowego z wentylacją + kanał wentylacyjny K2 (dwa kanały wentylacyjne), gdzie wysokość pustaka wentylacyjnego jest taka sama jak pustaka systemu kominowego (33cm).

 
 
 
Produkcja:
Informacje o Zakładach Ceramicznych Bolesławiec Informacje o procedurze składania zamówień przez odbiorców hurtowych Porady dotyczšce montażu i obsługi naszych produktów Lista dystrybutorów z podziałem na województwa Pliki do pobrania (Instrukcje, Katalogi, etc) Polecane strony Dane teleadresowe